DERMACURE ESSENTİAL CORRECTİON PEEL_SOFT TEMEL DÜZELTME PEELİNG

Hassas ve problemli ciltlerde ileri düzeyde yenilenme için Azelaik, Laktik ve Mandelik asitlerin kombinasyonundan oluşan düzeltici (yatıştırıcı) peeling. Korneositler ve stratum corneum arasındaki bağlantının kesilmesine, dermisin dış katmanının atılmasına ve temizlenmesine yardımcı olur. Özellikle hassas ciltlerde yanma hissini ve kızarıklığı en aza indirir ve kademeli olarak hücre yenilenmesini hızlandırır. Daha net bir tonlama ile zamanla oluşan kusurlardan kurtulmuş, yeni, daha güzel, pürüzsüz, yumuşak ve parlak bir cilt oluşturur. Kolajen ve elastin liflerinin üretimini uyarır, deriyi yeniden yapılandırır, dokusunu geliştirir, ciltteki nem oranını ve cildin esnekliğini artırır, hassas ve nemsiz cilt tipinin ihtiyacı olan korumayı sağlar.

PROFESYONEL AKTİF BİLEŞENLER:
Azelaik: Akne ve hiperpigmentasyonun koyu ciltte sonradan ortaya çıkan yanma hissine neden olmadan iyileşmesini sağlar. Bakteriye bağlı iltihap, kızarıklık ve lezyonları azaltır. Bunun yanı sıra melazmanın giderilmesine yardımcı olur. 

Laktik: Cilde kontrollü nüfus eden bir asittir. AHA grubu asitler arasında en küçük moleküllü asit olması ve cilde mükemmel nüfuz etmesi sebebiyle ayrıcalıklı bir öneme sahiptir. Bu bileşen korneal tabakasındaki nem seviyesini onarmaya yardımcı olur. Sebum atımını geliştirerek pilosebasöz (Kıl folikülü ve etrafındaki yağlı bez ile birlikte pilosebase birim olarak adlandırılırlar) bezciklerinin tıkanmasını engeller. Kolajen üretimini destekler. Temizleyici bir bileşendir. Beyazlatıcı, depigmente edici ve parlatıcı etkileri vardır. Koyu renk ciltler için daha belirleyicidir.

Mandelik: Tahriş hissini azaltmaya yardımcı olmak için yavaş emilim sağlar. Bu bileşen ışığa karşı duyarsızdır. Tahrik etmeyen özellikleri sayesinde akneli, roza hastalıklı ve siyah noktalı ciltler için idealdir. Koyu foto tipli insanlarda tahriş edici bir hiperpigmentasyona neden olmaz. Depigmentasyon etkisi vardır ve melanin üretimini engeller. Korneal tabakanın daha güzel, esnek ve nemli olmasını sağlar. Hücre rejenerasyonunu etkinleştirir. Papiller dermisteki kolajen, elastin ve glikozaminoglikan (GAGs) sentezini arttırır.

DERMACURE AGE CORRECTİON PEEL_FORTE ANTİ-AGİNG PEELİNG

Gözle görülebilen yaşlanma belirtilerini gidermek için Laktik, Fitik ve Gilikolik asitlerin kombinasyonundan oluşan peeling. Korneositler arasındaki bağın azaltılmasını ve epidermal hücrelerin derinlemesine değişimini sağlar. Cildin dokusunu ve yoğunluğunu yenileyen kollajen liflerinin ve elastik dokunun destek yapısını yeniden kuran elastin liflerinin neosentez süreçlerini uyarır. İfade çizgilerini ve kırışıklıkları açar, genişlemiş gözeneklerin görünümünü iyileştirir, koyu renk lekelerin ve hiperpigmente alanların tonunu yeniden ayarlar. Görünür bir şekilde cildi değiştirir; aydınlık, parlak, yenilenmiş ve sıkı bir görünüm verirken cildin ışıltısını artırır..

PROFESYONEL AKTİF BİLEŞENLER:
Glikolik: Düşük moleküler ağırlığı sayesinde derinden nüfus eder ve yaşlanmanın en ana problemlerinden biriyle savaşır: metabolizmayı yavaşlatmak. Kolajen (Cildin sıkılığını koruyan ve kırışıklık görünümünü düzelten yapısal bir protein) üretimini arttırır. Cildin yenilenmesini destekler ve düzeltir. Proteinleri birleştiren bağlantıları yok edebildiği için siyah noktaları ortadan kaldırır. 

Laktik: Cilde kontrollü nüfus eden bir asittir. Ölü hücreleri yok eder. Kırışıklıkları ve sıkılığı iyileştirir. Aydınlatır. Renksizleştirir. Su tutma kapasitesi ile hidrolipid cilt bariyerini (seramidleri) arttırır.

Fitik: Mükemmel bir antioksidandır. FR eylemini önler. Beyazlatma faktörü demir girişini engeller.

DERMACURE SCARS CORRECTİON PEEL SCAR DÜZELTME PEELİNG

Her türlü yara izini gidermek için Azelaik + Salisilik asitleri ve Mandelik + Gilikolik asitlerinin kombinasyonundan oluşan peeling. Korneositler üzerine etki ederek, folikülün keratinleşmesini engeller, tıkanmasını ve kontaminasyonunu önleyerek ileride oluşabilecek siyah nokta görünümünün önüne geçer. Bakteriyel etkileri kontrol eder. Gözenekleri temizler, temiz kalmasına yardımcı olur ve sıkılaştırır. Sebum üretimini düzenler ve akne oluşumlarının iltihaplanmasını en aza indirir. Kalıcı post-inlamatuar hiperpigmentasyonu iyileştirir. 

PROFESYONEL AKTİF BİLEŞENLER:
Glikolik: Epidermisin dış tabakasındaki ölü hücrelerin birikimini azaltarak gözeneklerin tıkanmasını önler. Akne eğilimli ciltlerin yavaş ve doğal pullanmaya sahip olması nedeniyle ölü hücrenin atılmasına ve cildin rejenerasyonuna yardımcı olur. Pigmentasyon ve yara izlerini azaltır; ölü hücreleri ortadan kaldırarak, tahriş ve yara izi kalınlığının sebep olduğu pigmentasyonu aşamalı olarak azaltır. Hücrelerin sağlıklı kalması ve deri sebum üretiminin dengelenmesi için cildin nemini artırır. 

Mandelik: Yüksek bir molekül ağırlığına sahiptir, bu da epidermisin penetrasyonunun daha yavaş ve daha az tahriş edici olduğu anlamına gelir. Doğal antibiyotik etkisi vardır. Inflamatuvar sonrası hiperpigmentasyona karşı etkilidir. Hücre yenilenmesini etkinleştirir. 

Azelaik: Özellikle Staphylococcus epidermidis ve Propionibacterium aknelere karşı antimikrobiyal ve bakteriostatik etkisi vardır. İnlamatuvar karşıtıdır, bakterilerin yoğunluğunu düşürür, sivilce yaralanmalarıyla ilişkili iltihaplanmayı azaltır. Filagrin sentezindeki azalma (keratin filamentlerini bir araya getiren protein) sayesinde anti-keratinleşme etkisi vardır ve keratinleşmeyi normalleştirip follikül ve sivilce izlerini azaltır.

Salisilik: Follikülün içine nüfuz ederek ölü cilt hücrelerini folikülün içerisinden ayırır, gözeneklerdeki hücre kalıntılarının temizlenmesine yardımcı olur. 

DERMACURE BLEMİSH CORRECTİON PEEL LEKE DÜZELTME PEELİNG

Ciltteki ton farklılıklarını ve diskromiyi (deri renklenmesinde görülen anormallik) gidermek için Gilikolik, Laktik ve Azelaik asitlerin kombinasyonundan oluşan peeling. Tirosinaz enziminin etkisini engelleyerek, melanin üretim zincirini (melanogenez) bozar, sentezlerini engeller ve çoğalmasını durdurur. Yeni siyah nokta oluşumunu önler, mevcut lekeleri aşamalı olarak dağıtır, sayılarını ve boyutlarını azaltır. Melaninin eşit dağılımını artırır, cilt tonunu dengeler. Cilt melazmalarında beyazlatma etkisi sağlar. Cilde lekesiz, parlak ve ışıltılı bir görünüm verir. 

PROFESYONEL AKTİF BİLEŞENLER:
Glikolik: Pigmentli hücreleri yavaş yavaş azaltır, aydınlatıcı bir etki sağlar. Akne eğilimli ciltlerin yavaş ve doğal pullanmaya sahip olması nedeniyle ölü hücrenin atılmasına ve cildin rejenerasyonuna yardımcı olur. Hücrelerin sağlıklı kalması ve deri sebum üretiminin dengelenmesi için cildin nemini artırır. 

Laktik: Cilde kontrollü nüfus eden bir asittir. Ölü hücreleri yok eder. Kırışıklıkları ve sıkılığı iyileştirir. Aydınlatır. Renksizleştirir. Su tutma kapasitesi ile hidrolipid cilt bariyerini (seramidleri) arttırır. Aşırı Güneş ışığına (güneş lentijinleri) maruz kalınması sonucu oluşan hiperpigmentasyonu azaltır. 

Azelaik: Beyazlatıcı bir etki yapar, melanin üretim sürecine müdahale eder ve melazmayı geliştirir.